TESTY SARS-CoV-2

Testy RealTime PCR

SARS-CoV-2 to jednoniciowy wirus RNA atakujący układ oddechowy, który pojawił się pod koniec 2019 r. W ciągu dwóch miesięcy wirus rozprzestrzenił się na całym świecie, a choroba wywołana koronawirusem 2019 (COVID-19) została ogłoszona pandemią przez WHO w marcu 2020.

Test ViennaLab SARS-CoV-2 RealFast ™ umożliwia bardzo czułe wykrywanie dwóch genów wirusowych (N i RdRP), specyficznych dla SARS-CoV-2, w reakcji z jednej probówki.

Testy Antygenowe AMP

Szybki test immuno-chromatograficzny do jakościowego wykrywania antygenu białek nukleo-kapsydowych SARS-CoV-2 (zespołu ostrej, ciężkiej niewydolności oddechowej) w próbkach z wymazu z noso-gardzieli człowieka, stanowiący pomoc w szybkiej diagnostyce zakażenia koronawirusem.

Test przeznaczony jest wyłącznie do profesjonalnego użytku, niemniej jest łatwy w użyciu i nie wymaga środowiska laboratoryjnego. Wynik jest dostępny w ciągu 15minut.

One Step NovelCoronavirus

W grudniu 2019 r. w Wuhan w Chinach odnotowano wybuch nowej choroby wywołanej przez koronawirusa (COVID-19; wcześniej znany jako 2019-nCoV), która następnie dotknęła 26 krajów na całym świecie. SARS-CoV-2 powoduje ostre zapalenie płuc, które może być również śmiertelne dla ok. 2% zakażonych przypadków.

Choroba może powodować śmierć z powodu rozległego uszkodzenia pęcherzyków płucnych i postępującej niewydolności oddechowej. Patogen został zidentyfikowany jako zootycznykoronawirus, podobny do koronawirusa SARS i koronawirusa MERS, i został nazwany jako SARS-CoV-2.