Firma Phadia (dawniej Pharmacia Diagnostics) produkuje i sprzedaje kompletne systemy przeznaczone do diagnostyki alergologicznej „in vitro”, monitorowania leczenia astmy i diagnostyki chorób autoimmunologicznych.

Poza systemem zarządzania strategicznego, zarządzaniem rozwojem przedsiębiorstwa, międzynarodowe centrum w Uppsali posiada obszerne zaplecze badawczo-rozwojowe, najnowocześniejszy zakład produkcji i zrobotyzowane chłodnie składowe oraz system dystrybucyjny skutecznie działający przez całą dobę. Drugie, wspierające, centrum we Freiburgu w Niemczech zajmuje się rozwojem w zakresie testów stosowanych w diagnostyce chorób autoimmunologicznych.

Firma eksportuje ok. 98 procent produkcji do ponad 3000 laboratoriów w 60 krajach. Phadia pozostaje światowym liderem w swojej branży od ponad 25 lat, siedem na dziesięć laboratoriów na całym świecie jest zaopatrywanych w testy alergiczne tego producenta. Firma Phadia w Uppsali i Freiburgu zatrudnia ok. 700 osób . Dodatkowo ponad 400 osób pracuje w 19 krajach na całym świecie w spółkach będących przedstawicielstwami Phadii.