PerkinElmer jest cenionym na świecie dostawcą sprzętu i odczynników umożliwiających kompleksowe badania na rzecz zdrowia matki i noworodka. W celu skutecznego wdrażaniu opieki zdrowotnej kobiet w ciąży, dostarcza rozwiązania dla testów prenatalnych, koncentrując się na wczesnym wykrywaniu potencjalnych zagrożeń.

W zakresie badań prenatalnych oferuje przesiewowe badania ryzyka wad chromosomalnych, wad ośrodkowego układu nerwowego, monitorowanie stanu zdrowia matki i monitorowanie płodu. Oferowane produkty obejmują zarówno testy wykonywane z surowicy krwi matki, testy DNA, aparaty do wykonywania oznaczeń, systemy zarządzania danymi oraz oprogramowanie do kalkulacji ryzyka występowania nieprawidłowości.

PerkinElmer jest światowym liderem w systemach do badań przesiewowych noworodków. W samym roku 2009 doprowadziły one do skutecznego leczenia ponad 16 tysięcy noworodków. Niestety śmiertelność niemowląt jest coraz poważniejszym problemem. Aktualnie główną przyczyną tego stanu rzeczy jest wcześniactwo i preeklampsja. Monitoring ciąży i podjęcie interwencji przed urodzeniem powinno w znaczącym stopniu poprawić sytuację.